Zavřená kočka se mění v tygra. A zavřený extremista?

neděle 14. červen 2009 14:47

Téma boje proti extremismu se zabydlelo na titulních stranách novin a v hlavních zpravodajských relacích televizí. Proběhlo zatýkání exponentů české neonacistické scény, každý politik má potřebu se k tomu vyjádřit. Někteří moji přátelé, kteří znají moje "krajně pravicové" názory, se mě ptají co já jako na to...

A já na to, že:

• Je v pořádku, pokud je stíhán ten, kdo porušuje zákon..

• Shromažďuje zbraně a plánuje násilí proti obyvatelům..

• Hajluje pod obrazem Hitlera..

• Realizuje nepovolené shromáždění na kterém se navíc dopouští vandalství..

• Zveřejňuje texty, kterými vyzívá k násilí na skupině obyvatel..

Ale:

Abych věřil, že současné tažení je aktem obrany demokracie, která se brání hrozbě extremismu a aby aktéři těchto akcí byli pro mě věrohodní, museli by:

• Stíhat ty, kteří porušují zákon, bez ohledu na to z kterého konce politického
  spektra jsou.

• Stíhat ty, kteří chystají násilí na skupině obyvatel ať už z rasového důvodu,
  nebo třídního důvodu.

• Stíhat ty, kdož zatínají pěst pod Leninem, stejně jako ty, kteří hajlují pod Hitlerem.

• Stíhat ty, kteří se nepovoleně shromažďují, ať je to odredovaný anarchista,
  nebo plešatý skin.

• Stíhat toho, jehož webové stránky obsahují nenávistné texty, bez ohledu na to,
  zda proti etniku, nebo proti společenské třídě.

Já tento pocit nemám.

Pokud by boj proti extremismu byl myšlen vážně, byli by zatčeni také mladí komunisté, kteří se bezostyšně producírují po Lidicích pod prapory s Che Guevarou a Leninem a parazitují na utrpení, které je s tím místem spojeno. Pokud by byl boj s extremismem myšlen vážně, nebyl by veden ex-ministrem, který má na zdi Felixe Dzeržinského. Ne. Nejde o boj s extremismem. Jde o snahu, zdiskreditovat celou pravici, skutečnou pravici, tím, že se ty nejokatější a nejodpudivější jevy ve společnosti mediálně "propojí" s touto pravicí. Jde o to, aby se nespokojení lidé, kterých v době krize přibývá, neuchýlili k receptům z pravého konce spektra. Aby, pokud se už budou radikalizovat, tak zvolili [ultra]levici, která je pro systém přijatelná, neb k ní sám směřuje. Ultralevice totiž nijak neohrožuje zájmy hybatelů evropské politiky. Ultralevice není nacionalistická. Naopak. Se svým inter-nacionalizmem je vlastně multikulturní. Nebude bránit přeměnu Evropy v tavící kotlík etnik a kultur. Je to vlastně její koncept. Ultralevice není konzervativní. Nebude bránit Evropské hodnoty a už vůbec ne Křesťanství. Ultralevice je "progresivní" a "pokroková" (což z mých úst není poklona). Ultralevice je feministická. Ultralevice nebude překážet novým typům lidských svazků. Ultralevice nenávidí tradiční pojetí rolí. Chce je změnit, zničit, zrušit. Ultralevice nás chce přetavit v nového člověka!

To jediné, čím by snad ultralevice mohla být hybatelům nebezpečná, je její vztah k soukromému vlastnictví. Ovšem pohyb na politické scéně EU směřuje ke stavu, kdy se zdá, že hybatelům by nějaká forma státního kapitalizmu vůbec nebyla proti srsti. Ultralevice prostě je přijatelná. Mají-li se lidé radikalizovat - musí to být tímto směrem. To je příkaz doby!


Proto mám na ty hajlující kluky větší vztek, než kdejaký liberál, socialista, multikulturalista, nebo člen Antify. Jakkoli nevěřím výkladům v nichž je Adolf Hitler líčen jako slintající, blekotající imbecil, je to člověk, který rozpoutal válku, zapříčinil úpadek vlastního národa, miliony mrtvých a v konečném důsledku má lví podíl i na současné situaci Evropy. Mnoho jevů vidím jako důsledek 2 světové války. Například zavžení konceptu národních států a přimknutí se k občanskému principu, je takovým naivním projeven naděje, že bez národů nebude válek. Stejně tak nemožnost bránit kulturní, náboženskou i etnickou homogenitu, je takovým důsledkem. Rétorika obránců je ihned přirovnána k rétorice třicátých let a tyto aktivity jsou zdiskreditovány, jakkoli mají obranný charakter.

Ale nejen z historických důvodů mám vztek na hajlující kluky. Dělají velmi, velmi medvědí službu všem, pravičákům, nacionalistům i lidem, kteří jsou třeba jen proti Lisabonu a jeho důsledkům. Každým zahajlováním pod Hitlerovým obrazem, dávají další munici do rukou těm, kdo chystají světlou, socialistickou, multikulturní budoucnost pro region "Česko". Jste proti? Jste náckové! Házíte molotovy do oken na malé holčičky!

Takže nemám nic proti stíhání hajlujících mládenců, obzvlášť pak, pokud budou stejně nekompromisně stíhány také projevy extremismu z druhého konce spectra. Ovšem mám vážné pochybnosti o smyslu takového počínání. Zakázat lze projevy, nikoli mínění a nálady lidí. Ty zůstanou. Zakazovatelé by také neměli zapomínat na to, že často se zavřená kočka změní v tygra.

Petr Mach to dnes v televizi řekl velmi krátce a jasně: "Pokud se zasáhne proti každodenním nespravedlnostem a parazitování některých na jiných, nebude třeba cokoli zakazovat, neboť Dělnická strana nedostane jediný hlas ".

To, že některé pocity, názory a chování vyrůstají z konkrétních příčin, přece musí být jasné každému. Bursíkům, Kocábům i Šiklovým. Stejně jako jim určitě je jasné, že zakrytí symptomu způsobí jen to, že následující demonstrace nemoci, se projeví s mnohem větší razancí. Jistě to vědí. Přesto příčiny léčit nechtějí. Proto jim jejich proti-extremistický zápal nevěřím. Jsou nevěrohodní. Jen následují trend na jehož rozpoznání mají skvělé nosy.
Oto Jurnečka

Oto Jurnečka

Oto Jurnečka

To co píšu, má vždy vztah ke společnosti a politice. To znamená, že mohu psát prakticky o čemkoli.

Formulování myšlenek je pro mne taková psychohygiena. Názory mám politicky nekorektní, ale neuchyluji se k neslušnosti, atd. Co mě na dnešní mediální a politické scéně vadí asi nejvíce je argumentace "ad hominem" a celková "nevěcnost". Obojímu se snažím vyhýbat.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy