Řecká glosa

středa 28. duben 2010 15:01

Dnes na mě televize vypálila hned několik horkých novinek týkajících se Řecka. Z některých jde na člověka husí kůže – jiné mě pobavily:Řecký ministr se vyjádřil, že za snižování ratingu, může Andrea Merkelová.
No bodejť. Co si to ti Němčouři vůbec dovolují, to za kluky řecký nezatáhnout ??

Pět řeckých fotbalových prvoligových klubů čelí obvinění ze zmanipulování výsledků kvůli sázkám. Aféru zveřejnil poslanec Thanasis Plevris z ultrapravicové nacionalistické strany, takže fotbaloví podvodníci mohou zůstat v klidu. Ve sportovním zpravodajství, kde jsem tuto správu slyšel, věnovali fotbalovému falšování asi 10% času. Po zbytek dumali nad tím, jaké nečisté motivy tento extremistický poslanec musel mít… (určitě chtěl destabilizovat Řecký demokratický systém).

Slovenský ministr pro LN: Na půjčku Řecku si budeme muset půjčit.
V Německu se chodí do důchodu v 65, respektive 67 letech. V Řecku v 58 , respektive 61 letech. Běžných je 14-15 platů ročně, dlouhá dovolená, pracovní doba do 15 hodin, moře příplatků za kdeco, jeden se dokonce jmenuje: "příplatek za dodržení pracovní doby". Zákonem je stanovena doba poledního klidu, která trvá od 14:30 až 17:00 hodin. Podle webu "http://www.mzv.cz", normální pracovní doba zejména v obchodech začíná obvykle dopoledne v 9:00 hod. a končí ve 14:00 hod. Odpoledne většinou začíná po 17:00 hod. a končí ve 21:00 hod. Tak to ať si Slováci vyhrnou rukávy...

Kalousek prý půjčuje české rezervy za nižší úrok do Řecka.
O čemž se příliš nepíše a co prý bylo důvodem odchodu guvernéra ČNB z funkce. "http://www.euportal.cz/Articles/5904-cesko-poslalo-recku-26-miliard-diky-kalouskovi.aspx"

Místopředsedy řecké vlády Theodoros Pangalos se ostře ohradil proti tlaku Německa na úsporná opatření a odvolal se při tom na úlohu Německa ve druhé světové válce. Obvinil Berlín, že se Řecko od Němců nikdy nedočkalo adekvátních reparací… Začínám tušit, jakými stezkami se ubírají řecké úvahy, při hledání způsobů financování své země...

Evropské akciové indexy v úterý výrazně spadly, kvůli krizi zadlužení evropských států, která vyústila ve snížení ratingu Řecka. Že by hospodářská krize přece jen měla tvar dvojitého "W"? Ještě že v abecedě není trojité…
A nakonec důkaz, že vše špatné je pro něco dobré:

Vážné finanční problémy Řecka, hlavně však způsoby, kterými by se měly řešit, už začínají ovlivňovat také obsah a zaměření tuzemské předvolební kampaně i vystupování lídrů českých politických stran. V tichosti se z ní vytrácejí jak hesla o potřebě dalšího snižování daní, tak velkorysé přísliby sociálních výhod.
Divím se jen, že ještě žádná pravicová strana nevytáhla záznam známé předvolební diskuze z roku 2006, kde Jiří Paroubek sebevědomě prohlašuje: "Ale prosim vás, každý ekonom přece ví, že dluhy se nesplácí…"


Oto Jurnečka

Oto Jurnečka

Oto Jurnečka

To co píšu, má vždy vztah ke společnosti a politice. To znamená, že mohu psát prakticky o čemkoli.

Formulování myšlenek je pro mne taková psychohygiena. Názory mám politicky nekorektní, ale neuchyluji se k neslušnosti, atd. Co mě na dnešní mediální a politické scéně vadí asi nejvíce je argumentace "ad hominem" a celková "nevěcnost". Obojímu se snažím vyhýbat.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy